czwartek, 25 maja 2017

To już rok z ośmiorniczkami - ośmiorniczki dla wcześniaków/octopus for a premiee

Kochani!! To już rok od założenia akcji ośmiorniczkowej.!!

Z tego też powodu Ajuna poszła na boczny tor, ale powoli wracam z podwójną energią. 

Jestem bardzo dumna z tego, że udało mi się rozpocząć tak piękny i ważny projekt. Ogromnie się cieszę, że grupa, którą założyłam 16 kwietnia z myślą o wsparciu dla wcześniaków w tej chwili osiągnęła ponad 4 tys członków. To dla mnie bardzo ważne również dlatego, że ten projekt wiąże się z moją pasją czyli rękodziełem. Zawsze marzyłam o tym, żeby założyć fundację, ale sądziłam, że ten przywilej jest zarezerwowany tylko dla celebrytów. Okazuję się, że wystarczy marzyć i robić to co się kocha. Dzięki miłości do szydełka zrodziła się miłość do ośmiorniczek i do tych najmniejszych obywateli. Dzięki akcji poznałam wiele uzdolnionych kobiet z wielkim sercem. Dzięki akcji zrzeszyłam tak wielu wspaniałych ludzi, którzy wspólnie działają w jednym celu - pomagamy maluchom przetrwać pierwsze dni życia poza bezpiecznym mamusinym brzuchem. Dzięki naszym ośmiorniczkom wcześniaki czują się bezpieczniej i stają się spokojniejszą mogąc trzymać w rączkach macki przypominające pępowinę mamy. 

Z tej okazji chcielibyśmy podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju akcji.
Największe podziękowania kierujemy w stronę najważniejszej osoby, bez której na pewno nie powstałaby Fundacja. Zapewniamy, że biurokracji nam nie brakuje, mnóstwo wewnętrznych regulaminów, procedur. Opracowanie umów z wolontariuszami i ze szpitalami, wnioski do KRS, statut itd to ogrom wiedzy i czasu. Dziękujemy doradca.bienias.info.pl za bezinteresowną i bezpłatną pomoc.
Ogromne podziękowania należą się również Gosi Tujakowskiej, która bardzo pomogła mi od strony Duńskiej tłumacząc korespondecję z tamtejszą organizacją Spruttgrupen. Właściwie od niej się wszystko zaczęło, bo na jej blogu znalazłam informację o tej pięknej akcji http://mynomadhome.com/octopus-for-a-preemie-osmiorniczka-dla-wczesniaka/
Dziękujemy firmie http://www.econex.com.pl/ za bezplatne postawienie strony www.
Dziękujemy Ale Pomysł Pracownia Artystyczna za logotypy, wizytówki, plakaty i wszelkie projekty, którymi się posługujemy. Pracownia oczywiście pomaga nam pro bono. Dziękujemy Lidia Wa za bezpłatny projekt logo naszej fundacji, dyplomów oraz identyfikatorów.
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy dokonują wpłat na nasze konto. 
Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom fantów na nasz bazarek, oraz wszystkim kupujących za zasilanie naszego konta na rzecz akcji ośmiorniczkowej.
Dziękujemy naszemu głównemu partnerowi za wsparcie nie tylko materialne, ale także zainteresowanie rozwojem akcji. Jak do tej pory otrzymalismy od firmy KiK sporą dawkę bawełny, koszulki oraz naklejki.
Dziękujemy firmie ULOTKI.net oraz Verde-druk za darmowe druki, projekty i rabaty w drukarni.
Dziękujemy firmie Drukujcie.pl za niskie ceny druków.
Dziękujemy sklepom Mila Druciarnia, Makeland, Pasmanteria Zosia, Ruda Lama e-dziewiarka Liloppi Włóczki z welnabawelna.pl http://rumento.pl/ oraz wszystkim pasmanteriom, które dały nam zniżki na bawełnę.
Dziękujemy pasart.pl za przekazanie koralików. Powstała z nich biżuteria została przekazana na nasz bazarek.
Dziękujemy Marcin Lenard za przekazanie drukarki.
Dziękujemy marko.pl Sylveco - naturalne kosmetyki Medicom Bistro Na Językach Przerwa Knitted Coffee MARY KAY Na-Fali Szkoła Pływania Małyssak Columbus Coffee Zielona Góra BSH Hausgeräte Skłodowscy.pl Primacol Lowlanders Białystok - American Football Team Stowarzyszenie "Motocykliści dla dzieci" Fundacja Kochaj Mnie po prostu Scena Wspólna WOAK Białystok za wsparcie i współprace na różnych polach naszych działań.
Dziękujemy naszemu największemu sponsorowi, bez którego nie moglibyśmy ruszyć, firmie http://www.panix.pl/ oraz hurtowni http://basior.com.pl/
Dziękujemy Enactus za bezinteresowną i charytatywną pomoc w dalszym rozwoju akcji.
Ogromne podziękowania kierujemy do naszych wspaniałych i niezastąpionych wolontariuszek i koordynatorek za ogromną pracę i zaangażowanie w projekt ośmiorniczkowy. Jedną ośmiorniczkę dzierga się ok 3 godziny, to ogromna ilość czasu jaką poświęcają dla nas nasze uzdolnione wolontariuszki.
Do tej pory udało nam się wydziergać ponad 9 tys ośmiorniczek!! 300 sztuk przekazaliśmy do Danii w ramach podziękowania za współpracę. 150 sztuk poleciało do Afryki razem z Organizacją Leczymy z Misją
Zaopatrujemy ponad 100 szpitali w całej Polsce.
Pomogliśmy również ruszyć z akcją w Austrii i w UK.
Zorganizowaliśmy również ponad 150 spotkań warsztatowych w całej Polsce dla wolontariuszy chcących dołączyć do naszych szeregów.
Zostaliśmy wyróżnieni w konkursie Mamadu - Perły, gdzie mieliśmy zaszczyt konkurować z takimi akcjami jak Szlachetna paczka i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W lipcu Prezes Fundacji Joanna Kmieć wygrała konkurs na Kobietę Roku organizowany przez firmę Kik tym samym przechodząc do finału. Drugie miejsce w finale wśród 1400 zgłoszeń to wielki sukces.
Zostaliśmy wymienieni w mediach ponad 50 razy!
Z okazji rocznicy chcielibyśmy wyróżnić 20 najaktywniejszych osób. Mamy nadzieje, że z roku na rok będziemy mieli możliwość nagrodzić jeszcze więcej osób.
Wyróżniamy następujące osoby:
Kaja Barańska Aaneczkaa Calineczka Joanna Fengler Hanna Filipiak Beata Nizio Zofia Gongol Basia Mazurkiewicz Ewa Banaszek Joanna Rosek-Koper Grażyna Dobosz Anna Di Marta Stieszenko Aleksandra Paulina Jóźwiak Katarzyna Kaa Anna Klebańska Elżbieta Szczypiń Ela Szrajbrowska-Nowicka Anna Kępa Izabela Wąs Milena Janczak
Mamy dla was upominki - balsam VIANEK , torby bawełniane z logo ośmiorniczek zasponsorowane przez Lolilu oraz kupony znizkowe 10% do sklepu Makeland.
Zapraszamy serdecznie na naszą stronę www.fundacjamalychserc.pl na której znajdziecie wszelkie informacje odnośnie naszych działań.
Zapraszamy do obserwowania naszego konta na instagramie www.instagram.com/osmiorniczkidlawczesniakow
Zapraszamy również na nasz bazarek i zapraszamy do licytacji, dzięki temu będziemy mogli zakupić kolejne motki i przekazać je w dobre ręce, które wyczarują z nich kolejne ośmiorniczki.
https://www.facebook.com/groups/bazarekfundacjimalychserc/                                                     


2 komentarze :

 1. ja także cieszę się Asiu, że już rok jestem z Wami i mogę pomagać i robić coś pożytecznego. rekompensata emocjonalna jest tutaj nieoceniona, gdy widzę małego wcześniaczka z moją ośmiorniczką, który dzielnie walczy o przetrwanie.
  pozdrawiam, jedna z przemyskich Zamotanych ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Aga, bardzo mnie to cieszy, że akcja przynosi obopulne korzyści. Widziałam, że ośmiorniczki wciągnęły Cię na maksa. Cieszę się, że dołączyłaś :)

   Usuń

Dziękuję że jesteś!!!

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka