piątek, 1 kwietnia 2016

SHARE WEEK

Jak już zapewne zdążyliście zauważyć raz w miesiącu pojawia się post o kimś kogo polecam. Są to osoby, które są warte uwagi z wielu względów. Dzisiaj proponuję wam zestawienie trzech moich guru. Biorę udział w Share Week. Jest to projekt wprowadzony w życie przez Andrzeja Tucholskiego, który polega na tym, że autorzy polecają autorów. To już V edycja.
A oto moje typy.1. Mahila.pl - Piękna strona biznesu. To ona zapoczątkowała we mnie chęć walki o swoją markę, pokazuje jak skutecznie rozwijać swoją firmę. Pokazuje, że wszystko jest możliwe! Jej grupa na facebooku Vademecum Kobiecego Biznesu to chyba najbardziej żywa i współpracująca grupa jaką znam. Należą do niej znakomite kobiety biznesu, znające swoją wartość. Założycielka grupy - Kinga Klejnowska wkłada w nią całą siebie, co dosłownie widać słychać i czuć. Kinga ma niesamowitą moc łączenia biznesów, motywowania i działania. Prowadzi bloga, prowadzi Fanpage, prowadzi grupę, organizuje zloty i weekendy biznesowe. Możesz się do niej zwrócić po konsultacje. Polecam, polecam, polecam. To dla mnie przykład, że praca i chęci i systematyczność to symbole sukcesu. I warto działać!


2. Moje kolejne guru czyli chyba wszystkim znana Qrkoko. Qrkoko jest symbolem tworzenia, sztuki. Stoi na straży świadomych twórców rękodzieła. prowadzi forum. Tworzy kursy, inspiruje, uczy, bawi. Namawia do legalnej działalności. Vademecum wiedzy rękodzielnika! Jeśli tworzysz cokolwiek i jeszcze na nią nie trafiłeś, co swoją drogą jest mało prawdopodobne, to koniecznie musisz odwiedzić jej blog.  Każdy rękodzielnik powinien ją znać.To taka jakby lektura obowiązkowa. Qrkoko słynie głownie z koralikowania, słodkiego "r" co osobiście w niej kocham i świetnego poczucia humoru. Jej krótkie notki na Facebooku często bawią do łez. 


3. Tej Pani też niemożna nie znać. Ola Budzyńska czyli Pani Swojego Czasu to dla mnie kolejny przykład. Bardzo ważny, bo pokazuje, że można łączyć wychowanie dziecka, prowadzenie domu i biznes, co często wydaję mi się niewykonalne. Również dążę do stworzenia swojej firmy, aby móc pracować w domu i zajmować się dziećmi. Ola pokazuje, że można i bardzo dobrze jej to wychodzi. Musiała się zorganizować, aby pogodzić pracę i opiekę nad synkiem, który ma cukrzycę i wymaga wiele uwagi. Postawiła wszystko na jedna kartę. Na blogu Ola uczy jak organizować się w czasie, jak nie odkładać rzeczy na później, jak zorganizować siebie i swoje życie. Z czym wiele osób ma problem, a ja na pewno, czasem mam wrażenie, że moje życie to jeden wielki chaos. Wtedy wchodzę na bloga Oli i szukam pomocy i ratunku. Zazwyczaj po "sesji" wychodzę bogatsza o nową wiedzę, triki i pełna wigoru i zapału do pracy.

Jeśli i Ty chcesz wytypować swoja trójkę wejdź na bloga Andrzeja Tucholskiego i w komentarzu podaj link do swojego wpisu. Koniecznie wypełnij również formularz zgłoszeniowy swoich kandydatów, dzięki czemu trafią do bazy. Daj znać również osobom, które wytypowałeś. Na pewno będzie im miło. Niestety nie zostało Ci dużo czasu, bo zgłaszać się można do 3 kwietnia.
Dziękuję za uwagę :)

3 komentarze :

 1. Polecam Olę Budzyńską, Mahila zaledwie ją kopiuje. mahila"prowadzi grupę"- grupa jest zamknięta, prowadzona w autorytatywny, nieznoszący sprzeciw sposób, brak możliwości wypowiedzi i innego spojrzenia- w takich sytuacjach Klejnowska USUWA bez uprzedzenia uczestniczki grupy,
  "organizuje zloty i weekendy biznesowe"- zaledwie jeden
  Klejnowska założyła grupę wyłącznie po to by wciskać swoje płatne szkolenia, niestety nigdy wcześniej ich nie prowadziła, brak doświadczenia i sukcesów. Grupę stworzyła aby na niej zarabiać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie chcę tutaj nikogo faworytować, ale Ola wcześniej też nie działała w tej branży. Nie ma zresztą żadnych studiów na takim kierunku. Nie podważam niczyjej wiedzy. Nie zauważyłam, żeby Kinga kogoś wywalała z grupy. Jeden złot weekendowy jak narazie, ale prznamniej raz w miesiącu są kawy biznesowe, więc to nie tylko jeden event. Chyba każdy kto zakłada grupę, zakłada ją po to, aby skupić ludzi, którzy interesują się produktem tego, kto tą grupę zakłada. Przecież Ola też sprzedaje kursy. Nikt nikomu przecież na siłę kursów nie wciska, albo kupujesz, albo nie. To są tylko dwa przykłady. Grupę ma także np Urszula Phelep, Ariadna Wiczling i każda z nis prowadzi sprzedaż swoich usług w ramach prowadzenia grupy. Zresztą nie porównywałabym Oli i Kingi, bo obe specjalizują się w innej nieco dziedzinie, mimo wszystko. Nie rozumiem skąd ta złość kierowana w stronę Kingi. Szkoda, że komentarz został dodany anonimowo.. Mimo wszystko pozdrawiam i życzę sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
 3. :) Każdy cykl czy seria spotkań zaczyna się od tego pierwszego... Tak samo było u Kingi z kawą biznesową (niedługo odbędzie się już chyba 8!), więc myślę, że i zlot będzie kontynuowany.. To żaden zarzut, że na razie był jeden, hehe. Zarówno Budzyńska jak i Klejnowska nie mają monopolu na prowadzenie grup biznesowych. To ich jakość i oferta przyciąga członków, nikt nikogo na siłę tu nie trzyma, nie ma obowiązku fanatycznego uczestniczenia w życiu grupy. Cenię sobie u Kingi regulamin, który wprowadziła, ponieważ znacząco poprawia kulturę aktywności uczestników, a przy ich sporej liczbie - ponad 2600 - jest to bardzo istotne.
  Rozbawił mnie tekst wciskania płatnych szkoleń:) Ciekawym jest to, że każdy z 2600 członków może "wciskać swoje" usługi, może prezentować swoją ofertę pozostałym członkom i budować fajne relacje. Dla mnie - to jedna z większych zalet tej grupy. Wyczuwam w wypowiedzi "Anonimowego" sporo nieuzasadnionej złości i jadu... Ale jeśli dzięki temu, poczuje się lepiej i upuści trochę niezdrowego powietrza, to może i lepiej;) Chociaż ja osobiście polecam spacer albo basen:P
  Pozdrawiam.
  Nie-anonimowa hehe

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję że jesteś!!!

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka