piątek, 15 stycznia 2016

AmigurimiAMIGURIMI to z japońskiego dosłownie "maskotka zrobiona na drutach lub szydełkiem"
AMI oznacza coś zrobionego na drutach bądź szydełkiem NUIGURIMI oznacza mskotkę AMIGURIMI to więc nic innego jak japońska sztuka szydełkowania wypychanych zabawek, zwykle zwierząt, a często także postaci z anime, filmów, gier lub przedmiotów z ludzkimi cechami (np.oczy).
Aby maskotka mogła dostać miano AMIGURIMI musi posiadać kilka charakterystycznych cech tzw. chibi (deformacja ciała)
 - głowa nieproporcjonalnie duża wobec tułowia
 - małe kończyny
 - oczy nieproporcjonalnie duże wobec twarzy

Maskotki AMIGURIMI są przeznaczone głównie do kolekcjonowania, rzadko do zabawy dla dzieci. Początek ich popularności przypada na 2003 rok. Obecnie coraz popularniejsze również w Polsce.
Jak powstaje AMIGURIMI?

Do wykonania maskotki potrzebujemy włóczki szydełka i wypełnienia. Najpopularniejsza jest chyba kulka silikonowa, gdyż nadaje ładny kształt wypychanej maskotce i można ją bez obawy prać,  przeciwieństwie np do waty, która dodatkowo może wychodzić przez dziurki powstałe w trakcie pracy.

Aby zrobić taką maskotkę należy nauczyć się robić szydełkiem łańcuszek i półsłupek. Wszystkie maskotki robione są metodą "na okrągło" czyli nie łączymy poszczególnych rzędów. Zazwyczaj taka zabawka składa się z osobnych części czyli tułowia, głowy, kończyn, które następnie są zszywane.


A może chcielibyście spróbować zrobić taką maskotkę? Zaglądajcie na bloga koniecznie już nie długo pierwsza lekcja!Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję że jesteś!!!

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka